Automatyzacja pras

Dynamiczny rozwój technologiczny z jakim mamy do czynienia w ostatnich dekadach wymusza zmianę podejścia do zagadnień związanych z projektowaniem procesów technologicznych. W niemal wszystkich gałęziach przemysłu coraz większe znaczenie zyskuje automatyzacja. Wiele operacji do tej pory wykonywanych przez ludzi jest obecnie przejmowanych przez urządzenia zautomatyzowane lub roboty. W oczywisty sposób zwiększa to produktywność, niezawodność i bezpieczeństwo.

Wychodząc naprzeciw wszelkim wyzwaniom związanym z rozwojem automatyzacji firma Springer od ponad 20 lat projektuje, produkuje i dostarcza systemy transportu detali dla wielu procesów produkcyjnych, a w szczególności dla tłocznictwa blach i wtrysku tworzyw sztucznych.

Kompaktowe, lekkie i odporne na zużycie

Zdobyte wieloletnie doświadczenie pozwoliło na stworzenie obszernego katalogu komponentów niezbędnych do budowy oprzyrządowania dla robotów, manipulatorów i systemów transferowych pras. Wykorzystywane materiały zapewniają niezawodność pracy i bezpieczeństwo przy zachowaniu niskiej masy własnej.

Firma Springer we współpracy z MX Norm zapewnia pełne wsparcie techniczne na każdym etapie wdrożenia, od pomysłu do uruchomienia korzystając ze swoich standardowych rozwiązań, jak również opracowując nowe dopasowane do wymogów klienta.

 

Systemy automatyzacji - z myślą o procesie

Komponenty firmy Springer mogą być stosowane zarówno do automatyzacji procesów produkcyjnych na tłoczniach, a także w innych sektorach produkcyjnych nie związanych bezpośrednio z wykrawaniem blachy. Jeśli w nasza oferta nie zawiera wymaganych rozwiązań, jesteśmy w stanie sprostać również bardziej złożonym projektom, konstruując i produkując części specjalne na zamówienie klienta.

W zakres oferowanych usług wchodzą:

  • projektowanie i budowa systemów transferowych,
  • uruchomienia na prasach,
  • optymalizacja procesów,
  • usługi pomiarowe,
  • dostawy części zamiennych,
  • naprawy, regeneracje i konserwacja.
Pobierz katalog Springer

Przykładowe konfiguracje ramion chwytających