O nas

Firma MX NORM Sp. z o.o. powstała w 2004 roku w Tychach - „stolicy polskiej motoryzacji” i od samego początku zdobyła miano lidera na rynku części znormalizowanych w Polsce.

Zapewniamy kompleksową obsługę klientów w zakresie doboru i dostaw komponentów do budowy tłoczników, wykrojników, form wtryskowych i odlewniczych.

Dla nas najważniejsi są ludzie, budujemy trwałe, a co za tym idzie wieloletnie relacje z naszymi partnerami i klientami. Dzięki temu powstają innowacyjne produkty, które przekonują odbiorców do stałej współpracy właśnie z nami.

Do szerokiego grona naszych odbiorców należą firmy z sektora narzędziowego, przetwórstwa tworzyw sztucznych, branży automotive i AGD oraz przemysłu maszynowego i farmaceutycznego. Aktywnie wspieramy naszych klientów począwszy od etapu projektowania poprzez wykonanie oprzyrządowania, a skończywszy na wprowadzeniu narzędzi do produkcji.


PRACOWNICY
>30 osób


 PROJEKTOWANIE
narzędzia specjalne


 MAGAZYN
>10.000 produktów


 PRODUKCJA
stemple i matryce

 

Realizujemy zlecenia w oparciu o zintegrowany system CRM, wykorzystując całą naszą wiedzę i możliwości, co gwarantuje obsługę zgodną z najnowocześniejszymi standardami oraz skrócenie terminów dostaw.

Innowacyjne działania, elastyczność, kreatywność oraz duża motywacja naszej załogi przy zachowaniu prostych struktur organizacyjnych umożliwiły nam stworzenie silnej, polskiej marki w branży narzędziowej. Strategia rozwoju firmy MX Norm zakłada dynamiczny rozwój działu produkcji w oparciu o ciągłe inwestycje w nowoczesny park maszynowy.

Misją MX NORM jest dostarczanie partnerom oszczędności i komfortu zaopatrzenia w elementy standardowe do budowy narzędzi i maszyn 

Magazyn jest prawdziwym sercem naszej firmy. We współpracy z firmą Fedex realizujemy codziennie dziesiątki wysyłek, a dostawy o wartości netto powyżej 100EUR są przesyłane na nasz koszt. Stale utrzymujemy stany magazynowe dla większości części znormalizowanych, gwarantując szybką dostawę do klienta.

U naszych największych odbiorców prowadzimy magazyny konsygnacyjne, które pozwalają na pobieranie detali w momencie ich zapotrzebowania. 

Wizją MX Norm jest umocnienie się na pozycji lidera w segmencie dystrybucji elementów do budowy tłoczników na rynku Polskim oraz stworzenie wyspecjalizowanej szlifierni produkującej stemple i matryce 

Od początku istnienia aktywnie wspieramy naszych klientów począwszy od etapu projektowania poprzez wykonanie oprzyrządowania, a skończywszy na wprowadzeniu narzędzi do ruchu i produkcji.

Nasi pracownicy posiadają wiedzę pozwalającą na sprawny dobór części w oparciu o dokumentację techniczną lub specyfikację materiałową.  Znaczny udział w zamówieniach stanowią części specjalne wg dokumentacji klientów. Nasz dział konstrukcyjny (ProEngineer 2D/3D, Solid Works 3D, Inventor) bierze aktywny udział w opracowywaniu ofert oraz weryfikacji powierzonej dokumentacji.